19 Haziran 2013 Çarşamba

Muzlu Toplar

Herkese Selam,

Evimizde bir haftadır mücadele ettiğim muzlarla sonunda zafer elde ettim. Ne bereketli muzlarmış yahu, sütlü muz, sütlü mozaik pastaa veee sonunda muzlu toplar :)

İki kişi olunca evdekileri bitirmekte zor oluyor. Eee insan ziyanda etmek istemiyor. Böyle olunca her güne bir tarif :) An itibari ile işten geldim. Patates yemeği, bulgur pilavı ve muzlu topları yaptım. Daha da bişi yapmam artık. Geçen ki tarif gibi olmasın diye zor şartlar altında fotoğrafları da çektim :) Bakalım beğenecek misiniz?Hemen malzemeleri sayıyorum. 1 paket hazır kek, 1 paket petibör bisküvi ve 3 adet muz.


Hazırlanışı çok basit, önce kek ve bisküviyi ufalıyoruz. Sonra muzları ezici yardımı ile karıştırarak harman yapıyoruz. İyice karıştıktan sonra yuvarlanacak kıvama geldi ise top şekli vererek servis tabağına sıralıyoruz. Ben tamamen hindistan cevizine bulamadım. Pasta süsü ve hindistan cevizini üstüne serptim. Babamın deyimiyle buna ceviz yakışırdı. Ama o telaştan ekleyemedim. Siz deneyin derim :) Resimde süt görüyorsunuz, ben belki katı olur diye eklerim diye düşündüm ama hiç gerek kalmadı.

Hemen sizinle de paylaşayım dedim.

1 yorum:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Translate